Skład

Postać wyjątkowa w branży muzyki rozrywkowej, a szczególnie rockowej i blues-rockowej. Znakomity muzyk harmonijkarz, a także wokalista. Od lat kojarzony z grupą BREAKOUT. Będąc członkiem tego zespołu uczestniczył w nagraniu takich płyt jak: BLUES BREAKOUT, MIRA, KARATE czy OGIEŃ. Doświadczenia zdobyte w trakcie współpracy z zespołem, a także innymi grupami, jak choćby popularną w latach 60-tych warszawską grupą PIĘCIU, pozwoliły mu na kolejną twórczą specjalizację. Nie tracąc kontaktu z czynnym wykonawstwem muzycznym, od lat jest jednym z najlepszych w Polsce realizatorów dźwięku scenicznego, w najbardziej prestiżowych i największych krajowych salach koncertowych. Właśnie jako reżyser dźwięku przez wiele lat był głównym realizatorem wrażeń akustycznych naszego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Nagłaśniał tam wiele gwiazd największego, światowego formatu, takich jak – Jose Feliciano, Charles Aznavour, Johnny Cash, Shirley Bassey czy Karel Gott. Jako reżyser dźwięku przemierzył także wiele krajów nagłaśniając polskie gwiazdy estrady – Irenę Santor, Annę Jantar, Ewę Bem, Krystynę Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Bogusława Meca, Czerwone Gitary oraz światowe super grupy, jak choćby kultowy NAZARETH w Rosji. Od 1974 roku współpracował m. in. z takimi polskimi zespołami, jak -TEST, PERFEKT, LADY PANK, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY czy BAJM. Tadeusz Trzciński był wielokrotnie reżyserem dźwięku naszego największego i cenionego na całym świecie, jazzowego festiwalu JAZZ JAMBOREE. To jemu właśnie za doskonałe brzmienie swojego koncertu w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, dziękował sam Ray Charles. Tadeusz Trzciński współpracował także przy nagłośnieniu i realizacji dźwięku w trakcie jedynego, polskiego koncertu Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie. Dziś możecie Państwo tego znakomitego muzyka i realizatora, zobaczyć i usłyszeć ponownie po drugiej stronie stołu mikserskiego, jako członka supergrupy – OLDBREAKOUT.

Z racji tego, że ojciec był profesorem muzyki (skrzypce) kontakt z muzyką miał od dzieciństwa. Uczył się gry na skrzypcach, gitarze i gitarze basowej. Jako muzyk zaczynał swoją przygodę sceniczną z warszawskim zespołem rockowym Motyw blues i Eden. Koncertował w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Izą Trojanowską (płyta), Lidką Stanisławską (płyta), Ireną Jarocką (płyta), Jerzym Grunwaldem i zespołem Apokalipsa, Romkiem Czystawem, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem, Markiem Surzynem. Od 1978 roku grał w zespole Breakout, Z Tadeuszem Nalepą nagrał płytę „To mój blues”. Muzyk sesyjny.

Muzyk z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem muzycznym i edukacyjnym. Współpracował między innymi z Jarosławem Śmietaną, Markiem Radulim, Nigelem Kennedy, Ireną Santor, Izą Trojanowską, Grupą Revolver, Alligators, Uniqplan, zespołem Bracia, Elo Him i innymi. Brał udział w festiwalu Top Trendy Sopot Festival, Festiwal w Opolu, Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal. WOŚP,  a za granicą Summer Music Festival Madrid czy Reeperbahn Festival Hamburg.  Udzielał się także w programach telewizyjnych, takich jak: Must be the Music, Świat się kręci czy Dzień Dobry TVN.  Uczył też w szkole muzycznej Yamaha.

 

 

 

 

Sławek Burakowski


 

gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Miłośnik dobrej kultury i sztuki. Ceni przede wszystkim artystów szczerych i prawdziwych. Jego muzyczne inspiracje to m.in: Ry Cooder, Albert King, David Crosby, Neil Young, Robbie Robertson, Vangelis, John Hiatt, Van Morrison, Peter Gabriel i wielu innych. Na codzień nauczyciel muzyki w szkole. Grał w wielu zespołach zajmujących się szeroko pojętą muzyką amerykańską: bluesem, folkiem, country. Na scenie muzycznej od 1995 roku. Grał m.in na „Olsztyńskich nocach bluesowych” z zespołem NBB. Od 2005 roku członek formacji TAMERSAJM z tą grupą ma za sobą występy m.in na  „Gdynia blues festiwal”. Od 2009 roku występuje z zespołem TRACE z którym występował kilkukrotnie m.in na „Pikniku Country” w Mrągowie, corocznym festiwalu „Wiślaczek” w Wiśle. Grupa TRACE była również pięciokrotnie zapraszana do rezydencji Ambasadora USA w Polsce, aby swoją muzyką uczcić Święto Dziękczynienia 4 lipca. Z zespołem TRACE nagrał autorską płytę „Miejsca które znam”. Jest autorem części piosenek a także producentem płyty. Wystąpił również jako basista i gitarzysta na płycie pt: „Pascudne” i EPce „Marszczuk miś” zepołu Jedenu.

 

 

Jacek Korzeniowski

W wieku sześciu lat został posłany do przedszkola muzycznego, a następnie do szkoły muzycznej, gdzie przez sześć lat brał lekcje fortepianu. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia zainteresował się wczesnym rock’n’rollem (Jerry Lee Lewis, Ozzie Cadena, Bill Haley, Jelly Roll Morton, Pinetop Perkins) i bluesem. W szkole średniej grał w zespole jazzowym Electric Installation w składzie: Krzysztof Poliński, Mirosław Wiśniewski, Stanisław Miturski, a następnie w zespole Air Blues (m.in. Krzysztof Dąbała, Tomasz Adamczyk). W roku 1983 podjął naukę w szkole muzycznej drugiego stopnia w klasie fortepianu i kontrabasu. Pod koniec lat 80 dołączył do zespołu Collage, z którym nagrał „Baśnie”, „Nine Songs of John Lennon”, „Changes”. Następny krok to krótki epizod w efemerydzie pod nazwą Co$ za w składzie: Jurek Wawrzon, Piotrek Ożerski, Krzysztof Jaryczewski, Paweł Markowski, Zbyszek Jaryczewski. Na początku lat 90 seria koncertów z zespołem „Jajco i Giganci” w składzie: Wojciech Bruślik, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Szkudelski. Koncerty m.in. na festiwalu „Jazz na Odrą” we Wrocławiu (support przed Uriah Heep). Zaproszony został do zespołu Edyty Bartosiewicz, która właśnie wydała pierwszą płytę „Love”. Rok 1993 to rok koncertowy m.in.  na Festiwalu Opolskim. W tym samym czasie realizuje wspólny projekt z Wojtkiem Pogorzelskim i Wojtkiem Kubiakiem – zespół A Ya Gore, wraz z Tomaszem „Kciuk” Jaworskim i Markiem Surzynem.   Następnie współpracuje z zespołem To Da Bone, wydając płytę pod tym samym tytułem. Skład: Robert Tyc, Piotr Bańkowski, Marek Szulc, Jacek Woźniak, Anna Korzeniowska i Anna Wacławik. Zespół koncertował po klubach, i festiwalach bluesowych. Wziął udział w sesji nagraniowej zespołu Marionety do płyty „Oni i My” (Mariusz Nałęcz – Nieniewski, Piotr „Stopa” Żyżlewicz, Robert Brylewski, Piotr Szewczenko). W latach 1997-2001 uczestniczy w sesjach nagraniowych do kolejnych płyt Oddziału Zamkniętego. W roku 2008 została wydaje płytę z zespołem Chocolate Spoon pod tytułem „Podręczna Miłość” nagraną kilka lat wcześniej.