Skład:

Tadeusz Trzciński
Tadeusz TRZCIŃSKI  (Breakout)  
- harmonijka ustna, leader

legendarny harmonijkarz i współtwórca z Tadeuszem Nalepą bluesowego składu i brzmienia zespołu BREAKOUT, z którym nagrał kultowe, przełomowe dla polskiej muzyki płyty: "Blues", "Mira", "Karate", "Ogień".

Doświadczenia zdobyte w trakcie współpracy z zespołem, a także innymi grupami, jak choćby popularną w latach 60-tych warszawską grupą PIĘCIU, pozwoliły mu na kolejną twórczą specjalizację. Od lat jest uważany za jednego z najlepszych w Polsce realizatorów dźwięku scenicznego, w najbardziej prestiżowych i największych krajowych salach koncertowych. Właśnie jako reżyser dźwięku przez wiele lat był głównym realizatorem wrażeń akustycznych Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Nagłaśniał tam wiele gwiazd największego, światowego formatu, takich jak – Jose Feliciano, Charles Aznavour, Johnny Cash, Shirley Bassey czy Karel Gott. Jako reżyser dźwięku przemierzył także wiele krajów nagłaśniając polskie gwiazdy estrady – Irenę Santor, Annę Jantar, Ewę Bem, Krystynę Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Bogusława Meca, Czerwone Gitary oraz światowe super grupy, jak choćby kultowy Nazareth w Rosji. Współpracował z zespołami: Perfect, Lady Pank, Oddzieł Zamknięty, Bajm. Wielokrotnie był reżyserem dźwięku naszego największego i cenionego na całym świecie festiwalu Jazz Jamboree. Za doskonałe brzmienie swojego koncertu w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, dziękował mu osobiście sam Ray Charles. Tadeusz Trzciński współpracował także przy realizacji dźwięku w trakcie jedynego, polskiego koncertu Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie. Natomiast od 2013r możecie Państwo tego znakomitego muzyka i realizatora, zobaczyć i usłyszeć ponownie po drugiej stronie stołu mikserskiego, jako członka supergrupy – OLD BREAKOUT.

Bogusław Maciej Kubicki
Bogusław Maciej KUBICKI  (Breakout) 
- gitara basowa

Z racji tego, że ojciec był profesorem muzyki (skrzypce) kontakt z muzyką miał od dzieciństwa. Uczył się gry na skrzypcach, gitarze i gitarze basowej. Jako muzyk zaczynał swoją przygodę sceniczną z warszawskim zespołem rockowym Motyw blues i Eden. Koncertował w kraju i zagranicą. Muzyk sesyjny. Współpracował m.in. z Izą Trojanowską (płyta), Lidką Stanisławską (płyta), Ireną Jarocką (płyta), Jerzym Grunwaldem i zespołem Apokalipsa, Romkiem Czystawem, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem, Markiem Surzynem. Współtwórca zespołu EDEN. Od 1978 roku grał w zespole Breakout: kilka zagranicznych turnee i płyta "To mój blues".

Marcin Kołdra
Marcin KOŁDRA
- śpiew, gitara

Gitarzysta, wokalista, bluesman. Od wielu lat na muzycznej scenie. Pod dużym muzycznym wpływem Tadeusza Nalepy i jego twórczości. Brał udział w wielu projektach, miedzy innymi z J. Styczyńskim (Dżem), R. Sygitowiczem (Perfect), M. Tymkoffem (Wanda i Banda), G. Kuksem (Riders) i wielu innych. Na swoim koncie posiada 20 nagranych płyt. Jest zaangażowany w słowno muzyczne projekty profilaktyczne: "Dopóki masz wybór" i "Jutro jest pełne nadziei", poruszające miedzy innymi problemy uzależnień wśród młodzieży. Od wielu lat uczy grać na gitarze. Współpracuje od 1999r z zespołem 6L6Band, od 2005r z zespołem Sto%, od 2013r z Jarosławem Wajkiem (Oddział Zamknięty).

Sławek Burakowski
Sławek BURAKOWSKI 
- gitara elektryczna

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Miłośnik dobrej kultury i sztuki. Ceni przede wszystkim artystów szczerych i prawdziwych. Na codzień nauczyciel muzyki w szkole. Grał w wielu zespołach zajmujących się szeroko pojętą muzyką amerykańską: bluesem, folkiem, country. Na scenie muzycznej od 1995 roku. Grał m.in na "Olsztyńskich nocach bluesowych" z zespołem NBB. Od 2005 roku członek formacji Tamersajm, m.in "Gdynia blues festiwal". Od 2009 roku występuje z zespołem Trace, z którym kilkukrotnie grał m.in na "Pikniku Country" w Mrągowie, jak również w rezydencji Ambasadora USA w Polsce, aby swoją muzyką uczcić Święto Dziękczynienia 4 lipca. Z zespołem Trace nagrał autorską płytę "Miejsca które znam". Jest autorem części piosenek a także producentem płyty..

Łukasz Biliński
Łukasz BILIŃSKI 
- perkusja


Na perkusji gra od 12 roku życia. Ukończył szkołę muzyczną im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Gra również na instrumentach perkusyjnych: cajonie, djembe, congach oraz tradycyjnych bębnach arabskich: darbuce i doumbeku. W autorskim projekcie „Two Of Us” gra na fortepianie, komponując i wykonując własną muzykę. Uczy perkusji w prywatnej szkole muzycznej „Labolatorium”. Oprócz Old Breakout współpracuje też z: Kwiatem Jabłoni, Moniką Urlik, Darią Marx. Z Kwiatem Jabłoni nagrał album pt „Mogło Być Nic”, który zdobył status złotej płyty i był jednym z najczęściej sprzedawanych krążków w 2021 roku w Polsce. Współpracując z różnymi artystami i zespołami zagrał ponad 800 koncertów. Poza muzyką, jego największą pasją jest astronomia i obserwacje nocnego nieba za pomocą teleskopu.

Współpraca

z młodymi artystami:

Gabriela KURZAC
- wokal
Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów wokalnych. Brała udział w programach telewizyjnych „The Voice Kids” oraz w finale „Szansy na sukces”. W Warszawskim Teatrze Buffo grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Równolegle uczy się w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalistyki Estradowej. Grywa też na skrzypcach, fortepianie, gitarze, perkusji. W wolnym czasie lubi czytać książki o tematyce psychologicznej. Razem z perkusistką Mają Krzyżewską, w ramach koncertów Old Breakout upamiętniających obok Nalepy także twórczość Kubasińskiej, brawurowo śpiewa utwory wykonywane w oryginale przez Mirę Kubasińską, udowadniając że blues pięknie potrafi łączyć pokolenia.

Maja KRZYŻEWSKA
- perkusja

W wieku 8 lat zafascynowały ją bębny. Od tamtej pory perkusja daje jej wielką radość i wyznacza rytm życia. Pobierała nauki gry na perkusji w Drum Academy u doskonałych polskich perkusistów, m.in.: Agnieszki Trzeszczak, Oskara Podolskiego, Kacpra Popka, Kuby Stanika i Michała Jakubowskiego. Aktualnie jest adeptką Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, w klasie perkusji Marcina Ścierańskiego. Współtworzy "Zespół Objawów", wykonujący m.in. muzykę Tadeusza Nalepy. Tu została zauważona przez muzyków oryginalnego składu legendarnego Breakoutu i zaproszona do koncertów "Old Breakout - Tribute to Nalepa & Kubasińska", gdzie z koleżanką z Zespołu Objawów, wokalistką Gabrielą Kurzac, uzupełniają repertuar utworami wykonywanymi w oryginale przez Mirę Kubasińską. Pomiędzy Mają a Tadeuszem Trzcińskim jest 62 lata różnicy!

A także

Krzysztof LeniakKrzysztof LENIAK
- flet

Legendarny flecista nie mniej legendarnego zespołu Eden. Wielki sympatyk i przyjaciel Old Breakout. Magicznie przełamuje nieco szorstkie, blues-rockowe brzmienie naszych koncertów, zastępując harmonijkę ustną brawurowymi partiami solowymi fletu poprzecznego. Grywa z nami czasami gościnnie w utworach, które w oryginale na początku Breakoutu wykonywał z Tadkiem Nalepą Włodzimierz Nahorny.